Przedszkole

Przedszkole Samorządowe nr 36 w Kielcach znajduje się na osiedlu Pod Telegrafem przy ulicy Tujowej 2. Jest to nowe przedszkole, wybudowane zgodnie z unijnymi wymogami.

Budynek jest parterowy, posiada trzy duże przestronne sale wyposażone w nowoczesny sprzęt, piękne zabawki, nowe meble, pomoce i środki dydaktyczne sprzyjające indywidualizacji pracy i twórczej aktywności dzieci. Różnorodne pomoce oraz zabawki edukacyjne umożliwią zaspokojenie podstawowych potrzeb dzieci: bezpieczeństwa, ruchu, zabawy, działania, eksperymentowania oraz poznawania i ekspresji. Pozwolą na tworzenie kącików zainteresowań służących do podejmowania przez dzieci różnorodnej działalności: plastycznej, muzycznej, teatralnej i ruchowej.

Nasze Przedszkole posiada:
  • trzy sale dydaktyczne wyposażone w zabawki i różnorodne środki dydaktyczne umożliwiające wszechstronny rozwój i integrację dzieci. W salach zorganizowane są kąciki tematyczne, w których przedszkolaki realizują swoje pomysły,
  • gabinet integracji sensorycznej wyposażony w basen z kulkami i sprzęt do ćwiczeń,
  • gabinet do zajęć indywidualnych, w którym prowadzone są zajęcia korekcyjne, logopedyczne,
  • zaplecze kuchenne, sanitarne, administracyjne,
  • pomieszczenie socjalne.
Wokół przedszkola znajduje się nowoczesny, bogato wyposażony plac zabaw, wyposażony w sprzęt sportowo-rekreacyjny, dostosowany do wieku, potrzeb, możliwości i zainteresowań dzieci. Tu przedszkolaki mogą wypoczywać, jak też zaspokajać naturalną potrzebę ruchu. Plac zabaw posiada Certyfikat jakości i bezpieczeństwa.